Frequently Asked Questions

יום 1 - תל אביב- דלהי


היום בשעות הערב נצא לטיסת לילה מנמל התעופה בן גוריון לכיוון ניו-דלהי.
יום 2 - בניו-דלהי


ננחת בשעות הבוקר בבירת הודו, ניו דלהי, ונבקר באתרים הבאים: שער הודו, אזור הפרלמנט, קונהרט פלייס-כיכר העיר הגדולה של דלהי, מקדש סיקי-Bangla Sahib, אקרשקדאם -מקדש הינדי מודרני המשלב חוויה דתית וסיור מודרך במתכונת פארק שעשועים אמריקאי. נחזור לארוחת ערב במלון.
יום 4 - ג'איפור


לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון ג'איפור, כחמש שעות נסיעה.
ג'איפור (העיר הוורודה) היא בירת ראג'סטן. עם הגעתנו נבקר במקדש הקופים ובשוק מקומי סואן ומלא בכל טוב. בערב נצא לסרט הודי בקולנוע ראג'מאנדיר- בית הקולנוע הגדול ביותר בהודו.
נחזור לארוחת ערב בבית המלון.
יום 3 - דלהי


לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול באזור דלהי העתיקה:
Raj Ghat -אתר שרפת גופתו של מהטמה גנדי
המבצר האדום- נבנה על ידי שה ג'אן אשר בנה גם את הטאג' מאהל.
ג'מעה מסג'יד - המסגד הגדול ביותר בהודו.

מקדש הלוטוס, המקדש הבהאי היפיפה
צ'דני צ'וק- שוק ענק - בזאר הודו אמיתי שם תוכלו למצוא כל אשר עולה בדמיונכם החל מבדים ותבלינים ועד מצלמות.

נחזור לארוחת ערב במלון.
יום 5 - ג׳איפור


אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון העיר העתיקה. נתרשם מארמון הרוחות (האווה מהאל), דרכו יכלו נשות המלוכה לצפות בעיר ובתושביה. נטייל בארמון העיר היפה ה- City Palace המרהיב שפתוח לקהל כמוזיאון Sawai Man Singh והוא עומד במרכז העיר מוקף בחומה גבוהה ובגנים יפים.
נטייל במצפה הכוכבים ג'נטאר מנטאר.

המהרג'ה המהולל ג'אי סינג (1699 - 1744) אשר על שמו קרויה העיר, היה אסטרונום מושבע והקים את המצפה כדי לממש את התחביב המדעי שלו. בשנת 2010 הכריזה אונסקו על הג'נטאר מנטאר כאתר מורשת עולמית.

נצא לכיוון מבצר אמבר הממוקם כ-11 ק"מ מן העיר ג'איפור על גבעה גבוהה. נטפס למעלה ברכיבה על

פילים או רכבים (לפי זמינותם בשטח). לג'איפור יצא מוניטין בעולם כולו כמרכז אטרקטיבי לרכישת אבני-חן ותכשיטים. ניתן למצוא כאן גם עבודות שיש ושנהב מפוסלות בידי אומנים והדפסים על בד ומשי. כמו כן נבקר בבית כלי-חרס ושטיחים ונפגוש את בעלי המלאכה בשעת עבודתם. נמשיך לטייל בשווקים.

היום נערך פסטיבל ההולי - פסטיבל הצבעים הססגוני אשר נערך בכל רחבי הודו וקורה בדיוק בפורים שלנו. אווירת הפסטיבל מיוחדת במינה, מיליוני אנשים יוצאים לרחובות וחוגגים בהתזת אבקות צבעים ומריחתם על כל הגוף. זהו חג האביב , אם כי בהודו האביב קצר מאד ותוך כשבוע ימים מההולי כבר מתחיל הקיץ. נצא לחגוג ולהתרשם מהאווירה המיוחדת של החג.

ונחזור בערב למלון לארוחת ערב.
יום 6 - פושקאר


אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון פושקאר ( כ-4 שעות נסיעה ). פושקאר היא אחת מחמשת המקומות הקדושים ביותר להינדים­- נווה מדבר של ממש . במקום אגם יפהפה שע"פ האגדה, נוצר מדמעתו של האל בראמה.
מלבד זאת, פושקאר ידועה כעיר השופינג האולטמטיבית. כשנגיע לאזור נצא לבקר בשוק המרהיב ומלא ההפתעות של פושקאר.

אחה"צ נבקר באזור הסאנסט גט- נפגוש את המתופפים המקומיים ולאחר מכן נחזור לארוחת ערב במלון.
יום 7 - פושקאר


לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע גמלים באזור הדיונות של פושקאר. נתרשם מחיי הכפר המרתקים ונתוודא לסגנון החיים של התושבים בכפרים הנידחים. בדרך נעצור ונחווה להקת ריקוד ושירה ראג'סטאנית שתנעים את זמננו. נחזור לאזור פושקאר, נבקר במקדש היחיד בעולם שמוקדש לאל ברהמה ונבקר במקדש סיקי.
נחזור מלון לארוחת ערב ולינה.
יום 8 - אגרה


אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיון אגרה- כחמש שעות נסיעה.
בדרך נעצור בפאטיפור סיקירי- העיר הנטושה ומשם נמשיך לטאג' מאהל- המאוזוליאום הענק אשר מסמל יותר מכל את הודו.
הטאג' מאהל אשר הוקם על ידי הקיסר המוגלי המוסלמי שאה ג'אן לזכר אשתו האהובה מומטאז מאהל אשר נפטרה בלידת בנם . בניית המבנה ארכה כ-22 שנים וכ-20,000 עובדים והוא מרשים ומרהיב ביופיו ובתכנון המוקפד של חיצוניותו. לאחר מכן נבקר גם במבצר אגרה.

לינה וארוחת ערב במלון.
יום 9 - רישיקש


אחרי ארוחת הבוקר, נצא לכיוון שדה התעופה בדלהי ומשם נעלה על טיסה לכיוון רישיקש. נגיע בשעות אחה"צ ונצא לסיור קצר באזור לקשמן-ג'ולה. נגיע לארוחת ערב ולינה במלון.
יום 10 - רישיקש


את יום זה נקדיש להיכרות עם אזור רישיקש.

רישיקש ממוקמת בנקודת המפגש בין ההר למישור, כאן נהר הגנגס הקדוש יוצא מן ההר ומתחיל את דרכו הארוכה במישורי הודו. האזור מפורסם באשרמים שבו (מקומות לימוד ותרגול רוחני), במקדשים המרשימים וכמובן בשווקים הצבעוניים. נבלה את הזמן ברישיקש רם ג'ולה ולקשמן ג'ולה הרגועה והנינוחה.

בערב נחזה בטקס הפוג'ה המרתק על גדת הגנגס - טקס הגשת מנחה לנהר הקדוש: בכל ערב מתכנסים עשרות נזירים מבוגרים וילדים שהם פרחי כהונה, תלמידי האשראם, לשיר שירי הלל לנהר ולאלים ולהגיש מזון ופרחים לנהר האהוב.

נחזור לארוחת ערב ולינה במלון.
יום 11 - רישיקש


אחרי ארוחת הבוקר נצא לטיול באזור הכפרים העוטפים את רישיקש - מסע מרתק לתוך החיים האמיתיים של תושבי הודו הכפריים. בדרך נעבור בנופים יפייפים ונפגוש את הכפריים. נחזור אחה"צ לרישיקש לארוחת ערב מסכמת.

לינה ברישיקש.
יום 12 - יום החזרה


אחרי ארוחת הבוקר, נצא לכיוון שדה התעופה בדלהי ומשם נסיים את המסע לצ'אי שלנו בטיסה לעבר ישראל (:

District Resource Center (DRC)

District Resource Center

5906 Harbour Park Drive

Midlothian, VA 23112, USA

info@vanaz.org(804) 739-4884

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Amazon Smile

©2020 by Virginia District Church of the Nazarene.

Site Visits